Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6949-1024x683.jpeg)
Incendii în Ștefănești și la Podul Viilor.
Pompierii de la Detașamentele Pitești și Bradu intervin cu patru autospeciale pentru stingerea incendiilor în cazul a două incendii de vegetație uscată în zona Podul Viilor din municipiul Pitești și în Ștefănești, zona Zăvoi.
În zona Podul Viilor este afectată o suprafață de teren de aproximativ 3000 mp de vegetație uscată și ard și deșeuri din material plastic.
Advertisement