
Președintele Consiliului Județean Argeș, Ion Mînzînă, a anunțat că a fost reales ca deputat în Adunarea Eparhială a Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului și, totodată, ales în Adunarea Națională Bisericească.
Mulțumiri pentru încrederea acordată
Într-un mesaj public, Ion Mînzînă a transmis mulțumiri pentru încrederea primită și a subliniat importanța colaborării dintre instituțiile publice și Biserică.
„Primesc această responsabilitate având convingerea că parteneriatul dintre instituțiile publice și Biserică trebuie să rămână unul puternic, în sprijinul oamenilor, al patrimoniului și al valorilor care ne definesc”, a declarat președintele Consiliului Județean Argeș.
Apreciere pentru activitatea Bisericii
Totodată, acesta a adresat un mesaj de apreciere reprezentanților Bisericii și Înaltpreasfințitului Părinte Calinic Argeșeanul pentru contribuția la păstrarea identității spirituale și culturale a județului.
„Le transmit întreaga mea apreciere Înaltpreasfințitului Părinte Calinic Argeșeanul și tuturor slujitorilor Bisericii pentru contribuția pe care o au la păstrarea identității spirituale și culturale a Argeșului”, a transmis Ion Mînzînă.
Mesajul s-a încheiat cu o urare adresată argeșenilor și tuturor celor care contribuie la dezvoltarea județului:
„Dumnezeu să binecuvânteze Argeșul și pe toți cei care lucrează pentru binele comunității!”.






























