![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/04/7000B6A0-227C-4FD7-9711-7436C57235FB.jpeg)
Programul de circulație a autobuzelor Publitrans în perioada 1 – 6 mai.
Societatea PUBLITRANS 2000 S.A informează beneficiarii serviciului de transport public local de călători că, în perioada 01.05.2024 – 06.05.2024, circulaţia autobuzelor se va desfăşura astfel:
Pentru liniile de transport din municipiul Pitești:
- 1 mai și 3 mai – program specific zilelor de sâmbătă;
- 2 mai – program specific zilelor de vacanță;
- 4 – 6 mai – program specific zilelor de duminică.
Programul de circulație al liniei 1B va fi și el adaptat conform programului de funcționare al Argeș Mall, astfel: în ziua de 4 mai, ultima plecare va fi la orele 19:00, iar în prima zi de Paști, autobuzele nu vor circula.
Pentru liniile de transport din comunele Bradu, Bascov, Mărăcineni, Oarja și orașul Ștefănești, programul rămâne nemodificat, cu excepția zilelor de 4 și 6 mai, când programul va fi specific unei zile de duminică.