Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/03/6F2D9F47-783F-412D-A1EF-94A56BDC9A22-1024x683.jpeg)
Poliția Locală Pitești a amendat cu 2.000 de lei un locatar care deversa apa în stradă.
Poliția Locală Pitești, prin Dispecerat, a fost sesizată, în jurul orei 19:00, că pe strada ,,Intrarea Nicolae Bălcescu”, un locatar deversează conținutul apei uzate menajate în spațiul public.
Locatarii au reclamat mirosul insuportabil. La fața locului, s-au deplasat polițiștii din cadrul Compartimentului Protecția Mediului, ai Biroului Ordine Publică și Intervenție.
Aceștia au depistat proprietarul imobilului, au constat fapta și au aplicat o sancțiune contravențională de 2.000 de lei.
Advertisement