Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/11/13B800A7-7E2F-4466-93D1-61F02A23B657-1024x683.jpeg)
Din nou, schimbare în staff-ul Spitalului Municipal Câmpulung. Managerul Mădălin Iordahe și-a prezentat demisia la începutul acestei săptămâni; se pare că medicul chirurg a renunțat la șefie din motive personale. Demisia își va produce efectele la 1 decembrie.
Până la desemnarea altui manager interimar atribuțiile de conducere vor fi preluate de economistul Marinela Cristian, director financiar-contabil (aceasta s-a ocupat de administrarea unității medicale și în 2020, într-o altă perioadă de criză a spitalului).
Mădălin Iordahe l-a urmat la conducere pe Nicolae Alexe, cel cu care spitalul se află încă în litigiu.
Advertisement