Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/12/EE744F6B-9B02-420E-9284-B57205A8424C-1024x683.jpeg)
Proiectul de hotărâre inițiat de primarul Cristian Gentea privind constituirea Comisiei de sistematizare a circulației rutiere și pietonale în municipiul Pitești a fost votat în ședință extraordinară, însă nu în formula inițială, ci într-una care, la propunerea lui Sorin Apostoliceanu, sustinută de aleșii PNL și USR-PLUS, are nu mai puțin de 13 membri din cele două formațiuni (care, împreună, sunt majoritare în Consiliul Local), pe lângă membrii din afara consiliului (Primărie, ADP etc).
Advertisement