![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/03/incendiu-2.jpg)
Casă în flăcări la Bascov
În această dimineață, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unui incendiu izbucnit într-o casă bătrânească din localitatea Bascov.
Au intervenit trei echipaje de pompieri cu două autospeciale pentru stingerea incendiilor și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat. Incendiul s-a manifestat într-o încăpere a locuinței, unde au ars obiecte de mobilier și materiale textile.
Paredicii SMURD au identificat o victimă de sex feminin, în vârstă de aproximativ 87 de ani, care prezenta atac de panică și suferise arsuri minore la membrul inferior stâng și în zona bărbiei. Acesteia i s-a acordat primul ajutor valificat, nefiind necesar transportul ulterior la spital.
Foto descriptiv