Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/12/31AE5F46-42FD-4297-B09A-17E4B49E1155-1024x666.jpeg)
Din verificările preliminare efectuate de polițiștii Biroului Rutier Pitești, s-a stabilit că un bărbat de 46 de ani, din Pitești, care conducea un autoturism pe b-dul Petrochimistilor din Pitești, din direcția A1 spre centru Pitești, în împrejurări care vor fi stabilite din cercetări, a acroșat un pieton, de 18 ani, din Merișani, care s-ar fi angajat în traversarea străzii pe marcajul pietonal.
Conducătorul autoturismului a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând că nu a consumat alcool.
În cauză a fost întocmit dosar penal conform art.196 din Codul Penal, iar cercetările continuă, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul s-a petrecut.
(Foto: Infotrafic Pitești)
Advertisement