Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/02/e8948eab-0436-4104-8e35-686c68489d0a-1024x768.jpeg)
Argeș. Un șofer de 75 ani a intrat într-un stâlp.
Accident rutier produs în orașul Costești, zona barieră, unde, un autoturism a lovit un stâlp aflat pe marginea drumului. Paramedicii SMURD monitorizează o persoană.
S-a acordat primul ajutor calificat unei persoane de sex masculin, șoferul autoturismului, în vârstă de aproximativ 75 de ani, care acuza dureri în zona pieptului. În urma monitorizării, persoana a refuzat transportul la spital.
La locul solicitării, pompierii au asigurat măsuri specifice de prevenire ale incendiilor.
Advertisement