Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/08/POMPIERI-AMBULANTA-SMURD.jpg)
Femeie accidentată ieri, în gospodărie, cu un moto-fierăstrău.
Un echipaj SMURD de prim ajutor calificat de la Garda de Intervenție Nr. 2 Topoloveni s-a deplasat de urgență în localitatea Priboieni, pentru a interveni la o femeie de 71 de ani, care pe timpul unor activități în gospodărie a suferit o plagă tăiată (de aproximativ 10 cm) la membrul superior drept, provocată accidental cu o drujbă.
Pacienta a primit îngrijiri medicale și a fost transportată ulterior la spital.
Advertisement