Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/07/IMG_1290-1024x683.jpeg)
S-au finalizat lucrările de marcare a pistelor de biciclete, în Parcul Lunca Argeșului Pitești.
Pista de biciclete se întinde pe o lungime totală de 3 kilometri și are o lățime de 2 metri, oferind suficient spațiu de siguranță pentru bicicliști de toate vârstele.
Pentru marcarea pistei de biciclete s-a utilizat vopsea bicomponentă 2k antiskid de culoare verde, aplicată la cald pe suprafața carosabilă, asigurând astfel durabilitatea și vizibilitatea în timpul utilizării.
Advertisement