Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/01/D21309D7-F2F2-4543-9D1F-F89DDE08EDCD-1024x681.jpeg)
În ultimele 24 de ore, și comuna Mărăcineni a intrat în scenariul roșu din punct de vedere epidemiologic, după Oarja, care a intrat la debutul valul 5 al pandemiei.
Alte opt localități se află în scenariul galben, este vorba despre: comunele Godeni, Moșoaia, Beleți-Negrești, Valea Iașului, Bascov, Rucăr, Ungheni și municipiul Câmpulung.
Astăzi, potrivit Direcției de Sănătate Publică Argeș, Piteștiul a ajuns la o incidență de 1,57 de cazuri la mia de locuitori.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/01/932AB018-01E6-4A14-B927-96CD250CF412-1024x463.jpeg)
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/01/E9FFAA82-C812-4F50-94B3-1D88DA13E1B6.jpeg)
Advertisement