Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/01/9C602E51-E14F-407F-AAFA-721E7B038EBD-1024x574.jpeg)
În ziua de 06 ianuarie, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Pitești, care acționau cu aparatul RADAR, au depistat, pe strada Nicolae Dobrin, un autoturism condus de o femeie de 39 de ani, din Pitești, care a fost înregistrată cu viteza de 145 km/h.
În urma abaterii constatate, aceasta a fost sancționată cu amendă în valoare de 1.305 lei, conform OUG 195/2002 privind circulația pe drumurile publice, iar permisul de conducere a fost reținut în vederea suspendării dreptului de a conduce pentru 90 de zile, fiind eliberată dovadă înlocuitoare.
(Foto: descriptiv)
Advertisement