Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/01/84B53B3A-CA64-46FC-8511-4D114F6CD456.jpeg)
La sesizarea Primăriei Municipiului Pitești, Poliția Locală – Departamentul Disciplină în Construcții și Afișaj Stradal – a verificat șantierul din strada Zenitului, unde constructorul ridica șase imobile (parter + mansardă).
Oamenii legii au constatat că se construia fără autorizație. Au fost întocmite procese – verbale de constatare și sancționare a contravențiilor, s-au aplicat, conform legii, amenzi în valoare de 6 000 de lei și i s-a pus în vedere constructorului intrarea în legalitate.
Până la obținerea autorizațiilor, lucrările au fost sistate.
Advertisement