Advertisement
În opinia fostului consilier județean Vasile Mihăilescu, actuala criză sanitară gravă cu care se confruntă România este și din vina președintelui Klaus Iohannis.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/10/Vasile-Mihailescu.jpeg)
„Aș spune chiar că președintele Iohannis este principalul vinovat! Să nu uităm că în urmă cu câteva luni spunea că am învins pandemia, s-a dat drumul la o relaxare puternică, iar acum rezultatele se văd. Și vorbim despre rezultate cuantificabile în mii și mii de vieți pierdute. Iresponsabilitatea lui Iohannis a condus la situația de acum, ca să nu mai vorbim despre campania internă din PNL care a durat toată vara fără restricții și pe care Iohannis a încurajat-o”, declară Vasile Mihăilescu.
Advertisement