Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/09/72BDBBE7-F7D3-4466-9BF7-6BDED16017CB-1024x576.jpeg)
Accident rutier pe A1, la km 80, sensul către Pitești. Posibil o singură victimă, neîncarcerată. S-au deplasat pompierii cu o autospecială de intervenție și un echipaj SMURD de prim ajutor calificat.
A fost vorba de o autoutilitară, care s-a răsturnat în afara părții carosabile. A avut o explozie la unul dintre cauciucuri.
Paramedicii SMURD nu au intervenit, șoferul cu vârsta de 30 de ani nu a avut nevoie de îngrijiri medicale. Este cetățean de naționalitate bulgară și se afla singur în vehicul.
Advertisement