Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/08/FAAA463D-DC24-4EAD-9387-A647A0805F36.jpeg)
Un ATV a luat foc ieri seara în centrul municipiului Pitești. Acesta avea parcursă o distanță 700 de km de când a fost achiziționat de la reprezentanță.
Potrivit ISU Argeș, ATV-ul era în mers și conducătorul a simțit miros de fum, reușind să coboare din el până când incendiul a izbucnit. Focul s-a propagat rapid, doar partea din față rămânând neatinsă de flăcări.
Cauza probabilă a incendiului este de natură electrică. În aceste momente, o anchetă este în desfășurare pentru a se afla cu exactitate împrejurările incendiului. ATV-ul incendiat a fost trimis la constatare și în cazul în care se stabilește ca este o problemă de fabrică ATV-ul ar urma să fie înlocuit cu unul nou.
Advertisement