Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/10/E64E2D0A-9FE4-4D43-90DB-564B9710E14A-1024x683.jpeg)
Una dintre cele mai mari licitații din ultimii ani este pe cale să înceapă în Argeș.
Este vorba despre procedura de achiziție publică a serviciilor de proiectare, asitență tehnică și execuție a lucrărilor pentru clădiri, instalații aferente, rețele și sisteme auxiliare în cadrul proiectului ALFRED (reactor nuclear la Mioveni).
Este prima etapă a proiectului. Pentru aceasta, suma pusă la bătaie se cifrează la aproximativ 30 milioane lei, iar termenul limită până la care se primesc oferte tehnice și de preț este 2 noiembrie.
Advertisement