UPDATE: A fost stabilită identitatea tânărului înecat la Budeasa: Dănuț Constantin P., de 28 de ani, din Bughea de Sus. Cauza decesului va fi stabilita după efectuarea autopsie, cadavrul fiind transportat la Medicina Legala Argeș.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/InecatPrundu01.jpg)
În aceasta seara, ISU Argeș a fost sesizat ca în lacul Budeasa pluteste un barbat. La fața locului au intervenit pompieri de la Detașamentul Pitești cu barca pneumatică, o ambulanță SMURD și cea de terapie intensivă mobilă. Este vorba de un tânăr de 20-25 de ani. Au fost efectuate manevre de resuscitare dar fără rezultat. Polițiști ai Biroului de Investigatii Criminale Pitesti fac cercetări pentru stabilirea identitatii si a imprejurarilor in care a decedat tânărul. Este al doilea caz de acest gen din ultimele doua zile, primul fiind cel de ieri de la la ul Prundu.
2 Comentarii
Anonim
O întrebare de răspunsul căreia depinde…viitorul societății ?!?
Anonim
O întrebare de răspunsul căreia depinde…viitorul societății româneşti !