Judiciarişti ai Biroului de Investigaţii Criminale Piteşti au finalizat cercetările într-un dosar înregistrat pentru infracţiunile de viol, lipsire de libertate, loviri sau alte violenţe, tâlhărie şi hărţuire.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/12/AgresorFostaIubita01-1024x640.jpg)
Este vorba despre Florin Cornel M., de 21 de ani, din Buzoeşti, care în perioada octombrie – noiembrie a avut o legătură amoroasă cu o femeie în vârstă de 32 de ani, din aceeaşi localitate, după care aceasta a pus capăt relaţiei şi a refuzat să reia legătura. Aşa se face că, gelos fiind, flăcăul a început s-o urmărească, s-o ameninţe, s-o hărţuiască, s-o şicaneze cu tot felul de mesaje, iar într-o zi a reuşit s-o ducă la el şi nu a mai lăsat-o să plece câteva ore. În plus, tânărul şi-a lovit fosta iubită, a forţat-o să întreţină relaţii sexuale cu el şi apoi i-a luat telefoanele mobile, pe care poliţiştii le-au găsit la el acasă.
Pe 15 noiembrie, după cum am şi relatat la acea dată, împricinatul a fost reţinut 24 de ore pe bază de ordonanţă şi încarcerat. Prezentat Judecătoriei Piteşti cu propunerea de a fi dispusă o măsură preventivă, a fost plasat în arest la domiciliu pentru 30 de zile, iar acum dosarul cauzei a fost înaintat Parchetului Piteşti cu propunerea de trimitere în judecată.