20 de persoane evacuate la Garden Pub Piteşti!
Pompierii ISU Argeş s-au deplasat în jurul orei 18,30 cu două autospeciale în zona centrală a Piteştiului, în urma unei sesizări primite prin 112. Este vorba despre un incendiu la un coş de fum la restaurantul Garden Pub de pe strada Justiției, Pitești – Zona Sebastian Papaiani. În sprijin vine şi un echipaj cu o autospecială de primă intervenție și comandă și un echipaj SMURD. Intervenţia este în desfăşurare, vom reveni!
UPDATE 18:50 10 persoane s-au autoevacuat, iar alte 10 persoane au fost evacuate de către pompierii ajunși la fața locului.
UPDATE ORA 18:55 Nu sunt victime
În urma cercetărilor s-a stabilit că incendiul a plecat de la un coș de fum amplasat sau izolat necorespunzător față de materialele combustibile.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/12/incendiu-garden-pub-pitesti-1024x828.jpg)
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/12/incendiu-garden-pub-1024x485.jpg)
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/12/incendiu-restaurant-pitesti-1024x743.jpg)