Judiciarişti ai Serviciului de Investigaţii Criminale Argeş, Compartimentul Urmăriri, au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii privindu-l pe Ştefan Bogdan Chirilă, de 30 de ani, din Călineşti.
Acesta a fost condamnat la trei ani de închisoare în regim privativ de libertate pentru comiterea de infracţiuni rutiere. Concret, pe 6 noiembrie 2016, cel în cauză a fost prins circulând cu un moped Piaggio deşi nu avea permis de conducere, iar vehicului nu era nici înmatriculat, nici înregistrat la primăria din comună. Bărbatul a fost încarcerat la Penitenciarul Mioveni.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/11/RetinereInfractiuni01.jpg)
…Şi pentru loviri
Şi tot poliţişti de la Investigaţii Criminale Arge, împreună cu poliţişti ai Secţiei Rurale Stâlpeni au mai pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea privindu-l pe George Ciprian Dilivia, de 25 de ani, din Vlădeşti. Acesta a fost condamnat de Judecătoria Câmpulung la şase luni de puşcărie în regim de detenţie pentru infracţiunea de loviri sau alte violenţe. Şi el a fost încarcerat la penitenciar.