Advertisement
Un echipaj cu o autospecială de intervenție de la Detașamentul de Pompieri Curtea de Argeș a intervenit în localitatea Rucăr, pentru extragerea unui bărbat de 43 de ani, care a căzut de pe un pod dezafectat de cale ferată. Bărbatul a fost adus pe targă până la ambulanța Serviciului de Ambulanță Județean. Intervenția a fost una dificilă. Bărbatul a fost transportat de urgență la spital.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/10/ambulanta-1024x768.jpg)
Advertisement
Un Comentariu
Anonim
Probabil este vorba de calea ferată dezafectată care făcea legătura între Brașov și Câmpulung pe vremea lui Decebal.