Advertisement
Lucrările de reabilitare şi modernizare a străzii Lânăriei I (Veche), din zona staţiei de epurare din cartierul Prundu, au fost finalizate. Hotărârea privind modernizarea acestei străzi fusese luată încă din 2016, dar lucrările au început abia în iulie 2019. Investiţia a fost realizată de Administraţia Domeniului Public Piteşti. Lucrările au costat 563.158 lei, cu tot cu TVA. Modernizarea acestei artere de circulaţie s-a făcut pe circa 400 de metri.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/11/lanariei.jpg)
Advertisement