Advertisement
Judiciarişti din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale Argeş au finalizat cercetările într-un dosar penal privind comiterea infracţiunii de act sexual cu un minor.
Din cercetări s-a stabilit că, la începutul acestui an, Mihai Vasile D., de 32 de ani, din Mioveni, ar fi întreţinut relaţii sexuale, în mod liber consimţit, cu o minoră de 13 ani din acelaşi oraş. Dosarul cauzei a fost înaintat Parchetului de pe lângă Judecătoria Piteşti cu propunere de trimitere în judecată.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/10/AnchetatMioveni01-1024x576.jpg)
Advertisement