Astăzi, creştinii ortodocşi îl sărbătoresc pe Sfântul Dumitru Izvorâtorul de Mir. Printre cei care vor închina o cupă de şampanie cu prietenii îi amintim pe: rectorul Universităţii din Piteşti, Dumitru Chirleşan; medicul Dumitru Dicu; Dumitru Grecu, managerul Complexului „Valea cu Peşti”; Dumitru Michael Schmidt şi Dumitru Cosmescu, oameni de afaceri; prof. univ. dr. Dumitru Constantin Dulcan; Dumitru Ciobanu, director adjunct la „Apele Române”; Dumitru Petcu, fost director al Alprom; Dumitru Tudosoiu, inspector general şcolar; Dumitru Diaconu, primar la Ciomăgeşti; Dumitru Secăreanu, primar la Dâmbovicioara; Dumitru Voicu, primar la Miceşti; Doru Dumitru Slătineanu, primar la Tigveni; Dumitru Drăguşin, primar la Uda; prof. Dumitru Ana; Dorina Dumitra Bicu, fosta noastră colegă; Dumitru Dan Ungureanu, statornic colaborator al ziarului „Argeşul”.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/10/sarbatoriti-sf-dumitru-1024x570.jpg)
Tuturor celor care poartă acest nume le adresăm sincere urări de sănătate, bucurii şi împliniri pe toate planurile.
La mulţi ani fericiţi alături de cei dragi!
„Argeşul”
2 Comentarii
Anonim
La mulți ani, și la mult furat!!!
Anonim
Și Dumitru Dulcan?, sau habar n-ai…