Advertisement
Începând din data de 7 octombrie și până pe 25 ale lunii, în zona riverană a Staţiei de Epurare Piteşti, situată în cartierul Prundu, există posibilitatea apariţiei unui disconfort rezultat de apariţia mirosurilor caracteristice nămolului deshidratat rezultat din staţia de epurare.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/10/statie-epurare.jpg)
În perioada menţionată se va desfăşura activitatea de încărcare a nămolului deshidratat pentru utilizarea acestuia în agricultură ca îngrăşământ. Conducerea societății își cere scuze pentru disconfortul creat şi vă mulţumește pentru înţelegere! – anunță SC APĂ CANAL 2000 SA.
Advertisement