Advertisement
Lucrările de reabilitare a bulevardului Eroilor au luat sfârşit, rezultând astfel mai multe locuri de parcare, în alveole. Toate bune şi frumoase, dar unii s-au… înstăpânit deja pe acele locuri. Astfel, o rulotă care până nu demult era parcată pe trotuarul aferent străzii Primăverii, în intersecţia cu bulevardul recent reabilitat, este acum „garată” bine-mersi pe Eroilor.
Un astfel de vehicul ar trebui parcat într-o curte sau măcar pe un loc plătit. Mâine-poimâine te trezeşti că toţi proprietarii de rulote din Piteşti dau buzna în locurile de parcare de pe bulevardul Eroilor, dacă tot e… moca!
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/09/rulota-1024x768.jpg)
Advertisement
Un Comentariu
Anonim
Atâta timp cât are număr de înmatriculare, totul este legal.
Nu toată lumea are venituri de parlamentar ca să- și permită să stea prin hoteluri.
Cel mai frumos ar fi ca Primăria să încurajeze traficul de rulote prin Pitești și nu să le stârpească după dorința unora care s-au înavuțit pe spinarea altora.