# Mai mulți indivizi care par să nu aibă adăpost au prins rădăcini în Piața Vasile Milea.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/09/20190903_172721-1024x768.jpg)
Piața Vasile Milea din Pitești este de câteva luni locul preferat al unor indivizi puși pe scandal. Astăzi, în vreme ce aproape de monument avea loc o paradă de costume, cu participare internațională, în boscheți respectivii gesticulau agresiv și duceau pet-ul la gură, respectiv doza de bere.
Totul pe ritmuri de manele, amestecate cu muzica tradițională din depărtare. Un terci, ce să mai…
Pe căldură mare și setea e mare, însă această scenă se petrece zilnic și nimic nu-i perturbă pe drojdieri, ba mai rău, orice privire mai insistentă îi ațâță și ar fi bine să vă vedeți de treabă dacă nu aveți… brand.