Advertisement
Plutonierul major Duță Ionuț Cătălin, din cadrul Jandarmeriei Argeș a participat astăzi la Ceremonialul militar și religios organizat cu ocazia dislocării unui nou contingent de jandarmi în cadrul Misiunii NATO Resolute Support din Afganistan. Jandarmul argeșean și-a obținut locul în cadrul contingentului în urma unei selecții riguroase, precum și în urma unei pregătiri specifice pentru zona de operații.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/08/jandarmAfganistan-497x1024.jpg)
Advertisement