Advertisement
În această după amiază, trei persoane au scăpat ca prin minune dintr-un accident rutier aparent groaznic. Evenimentul s-a petrecut în comuna Valea Mare Pravăț, lângă benzinăria Lukoil.
Au intervenit un echipaj cu o autospecială și două echipaje SAJ. Persoanele implicate, găsite conștiente, au fost transportate la spital pentru investigații.
Din cercetările efectuate de poliţişti, a rezultat că accidentul s-a produs din cauza unei depășiri neregulamentare.
Vehiculele s-au tamponat frontal, iar la impact airbag-urile s-au declanșat. În plus, pasagerii purtau centura de siguranță și asta i-a salvat.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/07/IMG-20190725-WA0012-1024x768.jpg)
Advertisement