Un incendiu violent a izbucnit azi, la un magazin din centrul comunei Domneşti, situat lângă o discotecă şi lângă sala de şedinţe a Consiliului local, acolo unde consilierii din localitate dezbăteau de zor trebile comunei.
Au intervent prompt trei autospeciale cu apă şi spumă, un autocamion de intervenţie, o autoscară mecanică şi un echipaj SMURD de la Detaşamentele de Pompieri Curtea de Argeş, Mioveni şi Piteşti.
La intervenţie a participat şi Serviciul Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă Domneşti cu o autospecială.
![Consiliul local Domneşti şi-a întrerupt şedinţa](https://www.ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2016/07/IncendiuMagazinDomnesti03-1-300x169.jpg)
Consiliul local Domneşti şi-a întrerupt şedinţa
Nimeni n-a fost rănit, dar pagubele materiale sunt considerabile. Mai multe desper acest subiect, în ediţia noastră de mâine.
Sorin SIMION