# A traversat spre spital. Marele lui noroc a fost că șoferul nu avea viteză.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/07/pixlr_20190722115359269.jpg)
Astăzi, în jurul orei 11:40, un tânăr a fost surprins de un autoturism în timp ce traversa prin loc nepermis și fără să se asigure.
Incidentul a avut loc în dreptul Teatrului Davila din Pitești, aproape de stația autobuzelor Publitrans.
Martorii oculari spun că băiatul a traversat în viteză pe stradă, moment în care unul din șoferii aflați în trafic nu l-a mai putut evita și l-a luat pe capotă, apoi victima s-a izbit ușor de marginea parbrizului care a și crăpat.
Tânărul a fost preluat de o ambulanţă SAJ, este conștient și acuză dureri la gât, din acest motiv a fost imobilizat în zona cu pricina până când medicii se vor dumiri ce a pățit.
Va fi transportat la Spitalul Județean.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/07/20190722_114343.jpg)