Un bărbat a ajuns la spital după ce maşina pe care o conducea a fost implicată într-un accident rutier. Victima, care din fericire nu a fost grav rănită, este primarul din Bălileşti.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/07/PrimarBalilesti01-951x1024.jpg)
Evenimentul a avut loc în jurul orei 11 a zilei de ieri, la Mărăcineni, unde Radu Nicolae U., de 27 de ani, din Câmpulung, circula cu o autoutilitară Mercedes către municipiul de la poalele Mateiaşului. În timp ce traversa comuna Mărăcineni, din cauză că nu a păstrat o distanţă suficientă în mers, a izbit puternic o autoutilitară Dacia Duster, condusă regulamentar în aceeaşi direcţie de deplasare de Victor Cătălin Tudorică, de 50 de ani, din Bălileşti. În urma impactului violent, Dusterul a fost proiectat într-o Dacia Logan, condusă de Cornel Constanrin S., de 40 de ani, din Davideşti. Şofer Dusterului, care în urma verificărilor a rezultat că este primarul comunei Bălileşti, a fost cu diagnostic preliminar cu contuzie cervicală şi a fost transportat la spital pentru investigaţii suplimentare.
Niciunul dintre şoferi nu consumase alcool, iar în cauză a fost deschis dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.