Advertisement
Piteşteanul Daniel Constantin, prim-vicepreşedintele Pro România, a preluat funcţia de chestor al Camerei Deputaţilor care fusese deţinută de Marcel Ciolacu de la PSD. Ciolacu a fost ales însă preşedinte al Camerei Deputaţilor, aşa că funcţia de chestor a devenit vacantă. De asemenea, a fost înfiinţat şi grupul parlamentar Pro Europa compus din deputaţi care fac parte din partidul Pro România. Daniel Constantin a mai fost vicepremier şi ministru al Agriculturii în Cabinetele Victor Ponta.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2017/01/Daniel-Constantin-1024x607.jpg)
Advertisement