Advertisement
Mircea Drăghici a anunţat astăzi începerea lucrărilor pe drumul DN73C, dinspre Câmpulung spre Curtea de Argeş, până la Rm. Vâlcea.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/04/drum-dn73c.jpg)
Responsabilitatea față de comunitățile pe care le reprezentăm și cuvântul dat oamenilor nu se negociază. PSD își respectă promisiunea făcută argeșenilor de a demara lucrările de covor asfaltic pe drumul DN 73C, dinspre Câmpulung spre Curtea de Argeș, până la Râmnicu Vâlcea. În aceeași maximă atenție pentru o infrastructură sigură, în nordul județului s-a asfaltat acum trei ani și tronsonul Pitești – Curtea de Argeș, care continuă în acești ani și pe Transfăgărășan. – a scris Mircea Drăghici pe pagina personală de Facebook.
Advertisement