Advertisement
# Echipa de copii sub 15 ani a FC Argeş conduce cu 6-2 pe cei de la Roşiori
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/04/meci-1.jpg)
Acum, pe terenul doi din Trivale, FC Argeș conduce pe Roșiori cu 6-2, la copii. Deşi afară este o vreme care te trimite la somn, echipa de copii a FC Argeş jocă un fotbal serios, cu galerie şi cu tot tacâmul.
Echipa face parte din grupa sub 15 ani a FC Argeş, antrenor fiind Daniel Ghiță. Printre titulari se numără şi Marco, fiul fostului fotbalist Nicolae Dică.
Partida este decisivă pentru calificarea la turneul final.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/04/meci-copii-fc-arges.jpg)
Advertisement