![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/03/SoferBaut01-2-300x300.jpg)
# Şoferul mai avea un dosar penal pe rol şi dreptul de a conduce suspendat.
Agenţi ai Secţiei 3 Poliţie Piteşti l-au depistat pe Vasile R., de 49 de ani, din municipiu, care circula cu o autoutilitară Ford Transit pe strada Războieni, având dreptul de a conduce suspendat.
Ieri, sub supravegherea unui procuror, poliţiştii au continuat cercetările şi au dispus reţinerea celui în cauză pentru 24 de ore. Decizia a fost luată după ce în urma verificărilor s-a stabilit că bărbatul are deja încă un dosar penal după ce a fost prins de oamenii legii conducând un autovehicul a cărui serie de şasiu nu corespundea cu cea din documente.
Vasile R. va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Piteşti cu propunerea de a fi dispusă o măsură preventivă.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/03/sofer-beat-radu-r.jpg)