# O femeie şi un bărbat au mari probleme cu legea, după ce s-au ales cu dosare penale pentru furt şi au fost chemaţi să dea cu subsemnatul în faţa oamenilor legii.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/03/SuspectiFurt02-1024x620.jpg)
Bani sustraşi din buzunar
Astfel, judiciarişti ai Biroului Investigaţii Criminale Curtea de Argeş au continuat cercetările într-o cauză penală înregistrată pe numele Marianei G., de 32 de ani, din mnicipiul Basarabilor. Femeia este bănuită că, în după-amiaza zilei de 13 martie, profitând de neatenţia unui bărbat aflat la cumpărături într-un magazin, i-a sustrat din buzunar aproximativ 2.000 lei. Prejduciul a fost recuperat în totalitate şi restituit păgubitului, iar cercetările continuă pentru stabilirea întregii activităţi infracţionale a panacotarei.
La ciordit de butelii
La rândul lor, poliţişti din cadrul Secţiei Rurale Leordeni au continuat verificările într-un dosar penal deschis împotriva lui Ion Dănuţ F., de 31 de ani, din Răteşti, bănuit de comiterea unui furt calificat.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/03/SuspectiFurt01-1024x570.jpg)
Potrivit anchetatorilor, bărbatul este suspectat că, în noaptea de 8 spre 9 martie, a intrat în curtea unei gospodării din care a furat două butelii şi alte bunuri în valoare de 1.000 lei, apoi s-a făcut nevăzut în beznă. Scos la… lumină de poliţişti, cel în cauză a fost dus la audieri, prejudiciul a fost recuperat şi restituit părţii vătămate, iar cercetările continuă pentru documentarea întregii activităţi infracţionale.