Advertisement
Echipajul SMURD Curtea de Argeș a intervenit în această după-amiază în localitatea Albeștii de Argeș, la un bărbat căzut în stradă. A fost găsit în stop cardio-respirator, iar în jurul orei 17 s-a început efectuarea manevrelor de resuscitare. Bărbatul, despre care am aflat că se numea Ion S. şi avea aproximativ 48 ani, a suferit cel mai probabil un infarct. Manevrele s-au efectuat conform protocolului, vreme de aproape o oră. La ora 18 a fost declarat decedat.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/03/SMURD-C-DE-ARGES.jpg)
Advertisement