Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/02/Daniel-Stancu-1-244x300.jpg)
Aşa cum v-am informat, deputatul de Argeş al PSD Mircea Drăghici poate fi numit în funcţia de preşedinte al Autorităţii Electorale Permanente, după ce el a renunţat să mai candideze pentru funcţia de ministru al Transporturilor, pe fondul refuzului preşedintelui ţării de a semna decretul de învestire.
În acest context, dacă Drăghici ajunge şeful AEP, el trebuie să îşi dea demisia din Parlament. Potrivit listei cu care PSD a intrat în alegerile parlamentare din 2016, cel care ar urma să îi ia locul ca deputat este Daniel Stancu, preşedintele organizaţiei Costeşti a PSD Argeş.
Advertisement