![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/02/pericol.jpg)
ISU Argeş a derulat astăzi o acţiune cu totul specială, ţinând cont de sezon. La Curtea de Argeş, un bărbat (octogenar, din primele informaţii) a rămas blocat în mijlocul râului Argeş, pe o bucată de pământ.
Nu este încă foarte clar cum a ajuns acolo, bănuiala pompierilor fiind aceea că a încercat să traverseze râul, considerând că apa nu este foarte mare. Când a ajuns la jumătate, s-a trezit că debitul este unul ridicat (probabil în urma uzinării). Omul a intrat în panică la vederea apelor învolburate!
Din fericire, salvatorii l-au scos la mal pe individ în timp util, existând pericolul ca omul să fie luat de ape, totul sub privirea mirată a unui câine maidanez care a privit întreaga scenă de pe mal.
Acum, bătrânul va avea cu siguranţă ce povesti la nepoţi.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/02/actiune-isu-1-1024x768.jpg)
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/02/actiune-isu-2-1024x768.jpg)