Advertisement
Etapa a treia din Grupa Roșie a Ligii Naționale de baschet masculin a programat partida dintre SCM U Craiova și BCM U Pitești. Confruntarea s-a disputat în această seară în Banie și s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor final 80-76. Principalii marcatori ai echipei BCM U Pitești au fost Ivan Siriscevic (18 puncte, 3 recuperări), Tony Cal Bishop (17 puncte, 11 recuperări și 4 pase decisive) și Mladen Jeremic (14 puncte, o recuperare).
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/02/baschet-bcm-pitesti-1-1024x683.jpg)
Advertisement