Advertisement
Dan Manu, preşedintele Consiliului Judeţean, a spus că doreşte înfiinţarea în judeţ a unui dispecerat unic pentru situaţii de urgenţă. În acesta ar urma să lucreze la un loc dispeceri de la Jandarmeriei, Ambulanţă, Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă şi Poliţie. Scopul – scurtarea duratei de intervenţie în caz de urgenţă. În acest moment, fiecare instituţie are dispecerat propriu.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2018/08/SmurdPolitie01.jpg)
Advertisement