Advertisement
![Elisabetei Rizea](https://www.ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2016/06/ELISABETA-RIZEA-ISTORII-PE-SCURT.RO_-300x196.jpg)
Elisabetei Rizea
Consilierul judeţean Marius Postelnicescu a anunţat că grupul aleşilor PNL a depus ieri la Consiliul Judeţean un proiect de hotărâre pentru amplasarea în Piaţa Vasile Milea din Piteşti a două busturi a doi eroi martiri ai rezistenţei anticomuniste din Argeş.
Este vorba despre Elisabeta Rizea şi despre Toma Arnăuţoiu.
Consiliul Judeţean urmează să analizeze propunerea într-una dintre şedinţele următoare şi să decidă. Menţionăm că şi Consiliul General al Capitalei a decis amplasarea unui bust al Elisabetei Rizea în Bucureşti.
Pe de altă parte, PNL Argeş se pregăteşte şi pentru comemorarea lui Gheorghe Brătianu, pe 27 aprilie
Advertisement