Am publicat ieri, sub semnătura colegului Claudiu Diţa, un text care avertiza asupra faptului că deja sunt în ţară unele unităţi administrativ-teritoriale care sunt în insolvenţă şi că acest pericol există inclusiv la noi în judeţ.
În ciuda faptului că informaţiile provin din surse oficiale, printre localităţile din ţară numite ca fiind în insolvenţă s-a aflat şi primăria din oraşul Aninoasa, din Valea Jiului.
Or, această primărie a ieşit din starea de insolvenţă, aşa cum ne comunică, printr-un drept la replică, primarul acestui oraş, dl Nicolae Dunca. Reproducem mai jos, integral, textul primit de la domnia-sa, chiar în această dimineaţă.
![Nicolae Dunca, primarul oraşului Aninoasa, judeţul Hunedoara](https://www.ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2018/04/Dunca-300x245.jpg)
Nicolae Dunca, primarul oraşului Aninoasa, judeţul Hunedoara
Unitatea Administrativ Teritorială a Oraşului Aninoasa, cu sediul în Aninoasa, str.Libertăţii nr.85, jud.Hunedoara, reprezentată legal prin dl. Dunca Nicolae, în calitate de Primar, prin prezenta vă comunicăm următoarele: