Advertisement
![](https://www.ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2017/08/PreotMortStrada01-300x169.jpg)
Echipa medicală a constatat decesul
Sâmbătă dimineaţă, Ion Prodan, de 66 de ani, preot în comuna Vedea, a fost să împărtăşească o credincioasă. La plecare, i s-a făcut rău pe stradă şi a căzut lângă maşină, fără să mai dea semne de viaţă. Un poliţist care trecea întâmplător prin zonă a văzut întreaga scenă şi a chemat ambulanţa, dar din păcate echipa medicală n-a putut face altceva decât să constate decesul. Se presupune că preotul a fost răpus de un infarct, dar cauza morţii o vor stabili medicii legişti după efectuarea autopsiei.
Advertisement