![](https://www.ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2017/08/CiobanTrasnit01-300x159.jpg)
Bărbatul n-a avut nicio şansă de supravieţuire
Teribil sfârşit pentru un argeşean, care şi-a pierdut viaţa după ce a fost lovit de un trăsnet. Este vorba despre Aurel Zmeu, de 49 de ani, din Valea Iaşului, care a fost găsit fără viaţă în punctul Nuculeţ pe islazul de la marginea comunei. Nenorocirea s-a întâmplat duminică după-amiază, când în nordul judeţului a plouat torenţial şi au fost descărcări electrice deosebit de violente. Bărbatul, care era cunoscut de localnici ca un om tare de treabă, liniştit, muncitor şi serios, a fost surprins în câmp deschis de schimbarea bruscă a condiţiilor meteo. A fost lovit de fulger şi a căzut secerat fără viaţă, iar alături de el trăsnetul a omorât şi trei vaci.