
Tânăr de 19 ani, comportament agresiv în trafic
În ziua de 1 august a.c., polițiștii din cadrul Secției 2 Poliție Pitești au depistat un conducător auto, în vârstă de 19 ani, din Mioveni, care a adoptat un comportament agresiv în timpul conducerii unui autoturism, în parcarea unui centru comercial situat în apropierea bulevardului Nicolae Bălcescu din Pitești.
Potrivit polițiștilor, tânărul a provocat patinarea excesivă, în gol, a roților motoare ale autoturismului.
Permisul i-a fost suspendat pentru 30 de zile
Ca urmare a abaterii constatate, șoferul a fost sancționat contravențional, în conformitate cu prevederile OUG nr. 195/2002 privind circulația pe drumurile publice.
Totodată, polițiștii au dispus măsura complementară a reținerii permisului de conducere, în vederea suspendării dreptului de a conduce pentru o perioadă de 30 de zile.































