
Pompierii argeșeni au fost solicitați să intervină de urgență în comuna Mihăești, după ce o persoană risca să se înece.
La fața locului au fost mobilizate forțe de intervenție din cadrul ISU, respectiv o autospecială de stingere cu apă și spumă, un echipaj SMURD și un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean.
Tânăra, scoasă din apă de localnici
Victima este o tânără în vârstă de aproximativ 19 ani. Până la sosirea echipajelor de salvare, aceasta a fost extrasă din apă de către localnici.
În momentul în care salvatorii au ajuns la fața locului, tânăra era conștientă.
A fost transportată la spital
Echipajele medicale i-au acordat primele îngrijiri la fața locului, după care au decis transportarea acesteia la Compartimentul de Primiri Urgențe din cadrul spitalului din Câmpulung.
Tânăra a fost preluată de echipajul SMURD pentru investigații și îngrijiri medicale suplimentare.




























